Oszust matrymonialny – uważaj na nowo poznane osoby

Czy niedawno poznany mężczyzna wydaje ci się podejrzany? Nie zapoznaje cię ze swoimi przyjaciółmi i rodziną, a po pewnym czasie znajomości zaczyna pożyczać od ciebie pieniądze? Uważaj, bo być może trafiłaś na oszusta matrymonialnego. Takimi kłamcami są nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Jak rozpoznać oszustwo i nie dać się zmanipulować? Skorzystaj z pomocy prywatnego detektywa.

Kim jest oszust matrymonialny?

Być może słyszałeś o kłamcy, jakim był w latach 1978-1982 Jerzy Kalibabka. To on okradł i oszukał prawie trzy tysiące kobiet. Dawniej naciągacze szukali swoich ofiar w barach, restauracjach, sanatoriach czy klubach. Wypatrywali bogatych samotnych kobiet, które desperacko szukają partnera życiowego. Obecnie zadanie oszustów jest znacznie ułatwione dzięki rozwojowi techniki. Za pomocą mediów społecznościowych oraz portali randkowych szybko znajdują swoje ofiary i korzystają ze sprawdzonych sztuczek. Nawiązują bliższą relację. Sprawiają wrażenie osoby pokrzywdzonej, która za wszelką cenę chce zacząć normalne życie u boku ukochanej. Po zdobyciu zaufania zaczynają pożyczać pieniądze, wprowadzają się do partnerki i korzystają z jej dóbr materialnych. Kontakt przez internet umożliwia im przybranie nowej osobowości poprzez podawanie nieprawidłowych danych, co do miejsca zamieszkania i pracy. Niekiedy posługują się także fałszywym zdjęciem profilowym, aby uniknąć podejrzeń.

Jak rozpoznać oszusta?

Pamiętaj, że nie wszystkie nowo poznane osoby chcą twojego dobra. Bądź czujna, jeżeli mężczyzna po krótkim czasie znajomości zapewnia, że jesteś miłością jego życia i chce założyć z tobą nowy biznes, a w tym celu potrzebuje jedynie twojej gotówki. Oto inne sygnały ostrzegawcze.

  • Partner wymaga, abyś zerwała kontakt z przyjaciółmi i rodziną. Uważa, że szczęśliwi możecie być tylko we dwoje, nie informując innych o swoich planach życiowych.
  • Nie przedstawia cię swojej rodzinie. Opowiada smutne historie z dzieciństwa i mówi, że chce zapomnieć o przeszłości.
  • Nalega, by jak najszybciej wprowadzić się do ciebie. Stara się od razu zdobyć zameldowanie.
  • Interesuje go temat twoich zarobków. Pożycza pieniądze lub chce zakładać wspólny biznes.
  • Nigdy nie zaprasza cię do siebie. Tłumaczy, że mieszka z babcią, która źle znosi obecność gości.

Na wczesnym etapie trudno rozpoznać oszusta. Może on sprawiać wrażenie troskliwego, opiekuńczego mężczyzny, który chce twojego dobra. Początkowo zdobywa twoje zaufanie i próbuje poznać twój plan zajęć. Jeśli partner wydaje się niepewny, skorzystaj z pomocy specjalisty.

Skorzystaj z pomocy detektywa

Masz podejrzenia względem nowo poznanej osoby? Chcesz się przekonać, czy nie jest to oszust matrymonialny? Koniecznie skorzystaj z pomocy prywatnego detektywa. Specjalista ma doświadczenie w prowadzenie takich spraw. Przeprowadzi obserwację twojego partnera i zbierze wszystkie niezbędne dane na jego temat. Powierz sprawy w ręce fachowca, zanim będzie za późno. Nie pozwól, by kłamca wpędził cię w długi i przejął cały majątek. Sprawy Oszustwa i wyłudzenia prowadzimy z dużą intensywnością zapraszamy do kontaktów bezpośrednich z biurem detektywistycznym.

Napisz do nas wiadomość

Call Now Button