Stalking i Mobbing – wykryją detektywi z Poznania

Stalking

Stalking to przestępstwo polegające na uporczywym nękaniu osoby i stwarzaniu w ten sposób u niej poczucia zagrożenia. Jest to przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności, które jest coraz skuteczniej ścigane przez policję. Jednak wykrywalność ta jest wciąż niewystarczająca, a tradycyjne działania organów ścigania nie zawsze są na tyle skuteczne, aby ustalić sprawcę.

Detektyw, który posiada odpowiednie zaplecze techniczne (ekspertyzy kryminalistyczne) oraz wsparcie informatyków śledczych czy psychologów, w oparciu o dobrą współpracę z poszkodowanym, może w wydatny sposób przyczynić się do wykrycia i ukarania winnego tego typu czynu.

Mobbing

Rynek pracy przepełniony jest ofertami propozycji zatrudnienia. Po kilku rozmowach kwalifikacyjnych decydujesz się podjąć współpracę z jedną z firm. Zapowiada się świetnie. Dobre warunki, świetna pensja i możliwości rozwoju. To jakby złapać Pana Boga za nogi, co? Niestety, już po krótkim czasie okazuje się, że wcale nie jest tak sielankowo. Twój bezpośredni przełożony wprowadza dosyć ciężką atmosferę. Wydaję Ci się, że traktuje Cię niesprawiedliwie i ocenia w sposób wyjątkowo surowy. Masz wrażenie, że jest nad wyraz krytyczny wobec Twojej pracy. Na dodatek tylko Tobie zwraca uwagę.

Trzeba postarać się bardziej – to zwykle pierwsza myśl. Szukamy błędów u siebie. Kolejne zadania wykonujemy jeszcze bardziej dokładnie, zostajemy po godzinach i próbujemy w końcu spełnić oczekiwania. Przynosi to odwrotny skutek. Jest tylko gorzej. Mobber wyczuł nasze słabości i braki w pewności siebie. Zaczyna posuwać się coraz dalej. Czujesz się poniżany i tracisz chęć do pracy. Sytuacja staję się nieznośna. Detektywi z naszej agencji sprawdzą pracowników i wskażą winnych zaistniałej sytuacji.

Jakie są najważniejsze przejawy mobbingu w pracy?

Jak rozpoznać dyskryminację w pracy:

  • w miejscu pracy czujesz się ośmieszany i poniżany,
  • Twoja samoocena została zdecydowanie zaniżona,
  • taka sytuacja jest uporczywa i trwa od dłuższego czasu.

Kwestia udowodnienia mobbingu leży po Twojej stronie. Musisz dostarczyć wszelkich dowodów świadczących o winie i przekonać świadków do złożenia zeznań. Niestety, nie jest to zadanie najprostsze. W tym przypadku warto skorzystać z pomocy specjalisty, najlepiej prywatnego detektywa.

Nasza agencja detektywistyczna specjalizuje się w udowadnianiu mobbingu. Ostatnio zgłosiła się do nas osoba z tym właśnie problemem. Na pierwszy rzut oka sytuacja była ciężka do udowodnienia. Był to przykład typowego mobbera w białych rękawiczkach, to znaczy nie mieliśmy żadnego pisemnego potwierdzenia tych czynów. W tym przypadku bardzo cenne okazało się nasze bogate doświadczenie w tego typu sprawach. Złożenie na mobbera kilku pisemnych skarg sprowokowało go do bycia bardziej nieostrożnym. I chociaż osoby z pracy nie zdecydowały się mówić, to odnaleźliśmy byłych pracowników, którzy doskonale znali sytuacje w firmie. Dokładne zaplanowane prowokacje doprowadziły do zebrania wiarygodnego i wartościowego materiału dowodowego i udowodnienia winy przed sądem.

Dyskryminacja zdarza się nie tylko w pracy. Mobbing często występuje w szkole.

Jako biuro detektywistyczne potrafimy odpowiednio pokierować sytuacją i posiadamy odpowiedni sprzęt do zarejestrowania tego typu zachowań. Umów się z nami na spotkanie, a my postaramy Ci się pomóc!

Kontakt – tel. 884 884 997.

Napisz do nas wiadomość

Call Now Button