< Powrót do bloga

Dziecko bierze narkotyki jak może pomóc prywatny detektyw.



Jak sprawdzić, czy dziecko bierze narkotyki – śledzenie dziecka

Czy moje dziecko bierze narkotyki? Każdy rodzic chciałby, aby jego dziecko rozwijało się prawidłowo. Wszelkie zmiany w zachowaniu nastolatka wzbudzają niepokój i podejrzliwość. Z drugiej strony mnóstwo ojców i matek lekceważy sygnały świadczące o zażywaniu narkotyków przez młodą osobę, tłumacząc sobie, że problem nie może dotyczyć ich rodziny. Jak ustalić, jaka jest prawda na temat zmian w zachowaniu nastolatka?

Czy twoje dziecko jest bezpieczne?

Przyjmowanie narkotyków przez nieletnich zazwyczaj kojarzy się przemocą w rodzinie, brakiem umiejętności radzenia sobie z problemami i bliskim kontaktem z uzależnionymi. Tymczasem okazuje się, że po narkotyk może sięgnąć każdy. Większość nastolatków próbuje ich z ciekawości albo pod wpływem presji otoczenia. Czy twoje dziecko jest bezpieczne? Jak się o tym przekonać? Przede wszystkim powinieneś dbać o dobrą wymianę myśli z młodym człowiekiem. Staraj się wzbudzać jego zaufanie i stworzyć przyjemną atmosferę sprzyjającą zwierzeniom. Nastolatek musi mieć pewność, że ma w tobie wsparcie. A co jeśli w ostatnim czasie zachowanie dziecka uległo zmianie? Jak rozpoznać, że dzieje się coś złego?

Czy dziecko bierze narkotyki – sygnały ostrzegawcze

Oto najczęstsze sygnały ostrzegawcze, które mogą sygnalizować uzależnienie od narkotyków.

  • Podejrzane przedmioty w pokoju dziecka – mogą to być leki, których nie kupowałeś, szklane
    fifki, fajki wodne, bibułki, kawałki folii aluminiowej, strzykawki, igły,
    przezroczyste woreczki z białym proszkiem albo małe tabletki w różnych kolorach.
  • Zmiana stylu ubioru – nastolatki mają silną potrzebę przynależności do grupy. Taka chęć jest całkowicie naturalna. Jednak powstaje pytanie: do jakiej społeczności przyłączyło się twoje dziecko? Czy nowe towarzystwo ma na nie dobry wpływ?
  • Zmiana w zachowaniu dziecka – zmienność
    nastrojów, zaburzenia odżywania, zamykanie się w pokoju, nagłe wyjścia z domu,
    pilnowanie telefonu, niepohamowany apetyt lub nagły spadek wagi.
  • Zmiana wyglądu oczu dziecka – nienaturalne
    rozszerzenie albo zwężenie źrenic.
  • Przewlekły katar, krwawienie z nosa – jeśli objawy pojawiły się nagle i nie są spowodowane inną chorobą, może być to sygnał, że dziecko eksperymentuje z narkotykami.
  • Bełkotliwa, niewyraźna mowa – to także może oznaczać przyjmowanie środków odurzających.

Śledzenie dziecka – prywatny detektyw

Czy zauważyłeś u swojego dziecka jeden lub kilka powyższych sygnałów ostrzegawczych? Pamiętaj, że jeśli nastolatek przyjmuje narkotyki, niekoniecznie oznacza to buntu przeciw tobie. Możliwe, że wpadł w nieodpowiednie towarzystwo, jest szantażowany, ma problemy, z którymi nie potrafi sobie poradzić lub chce spróbować nowych używek z ciekawości. Nawet jeśli chciałbyś zmusić go do wykonania testu, w pierwszej kolejności zdobądź niezbędne dowody. Skorzystaj z pomocy prywatnego detektywa. Specjalista ustali, z czego wynikają zmiany w zachowaniu dziecka. Przeprowadzi dyskretną obserwację oraz wywiad środowiskowy. Umów się na bezpłatną konsultację i zyskaj pewność co do tego, czy twoje dziecko jest bezpieczne oraz w jakim towarzystwie przebywa.

< Powrót do bloga
Call Now Button